Usługi Stomatologiczne

Nasza praktyka stomatologiczna oferuje szeroki zakres usług, które pomagają naszym pacjentom utrzymać zdrowie i estetykę ich uśmiechu. Bez względu na to, czy potrzebujesz rutynowego przeglądu, leczenia kanałowego, czy chcesz poprawić wygląd swojego uśmiechu za pomocą stomatologii estetycznej, jesteśmy tutaj, aby sprostać Twoim potrzebom.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dziedzina zajmująca się profilaktyką, usuwaniem próchnicy oraz odbudową powstałych przez nią ubytków. Nasz gabinet posiada nowoczesne technologie i materiały, dzięki którym leczenie jest efektywne i jak najmniej bolesne.

Próchnica to choroba tkanek twardych zęba polegająca na ich odwapnieniu na skutek działania kwasów produkowanych przez bakterie. W naszym gabinecie leczenie próchnicy odbywa się bezboleśnie. Używamy minimalnie inwazyjnego i atraumatycznego sprzętu. Leczenie odbywa się delikatnie, a do odbudowy brakujących tkanek zęba używamy najlepszej klasy materiałów.

Jak zapobiegać powstawaniu próchnicy?
Najlepszym sposobem zapobiegania próchnicy jest regularna higiena jamy ustnej. Polega ona na oczyszczaniu zębów z resztek pokarmowych, będących pożywką dla bakterii za pomocą szczoteczki oraz nici dentystycznej.

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca zwana pedodoncją, wymaga specjalnego podejścia do małego pacjenta. Jest to spowodowane odrębnością budowy zębów u dzieci oraz całego układu stomatognatycznego w okresie rozwojowym. Zęby mleczne są wyjątkowo podatne na próchnicę i wymagają szczególnej opieki. Regularne wizyty u dobrego dentysty dziecięcego są niezbędne dla zachowania zdrowych zębów dziecka.

Endodoncja

Endodoncja jest specjalnym działem stomatologii, który zajmuje się leczeniem miazgi.

Leczenie endodontyczne jeszcze do niedawna budziło u wielu Pacjentów niepokój. Powodowany on był głównie długim czasem realizacji zabiegów, a także koniecznością zatruwania zęba, czyli jego dewitalizacji. Nowoczesna endodoncja jednak zaadaptowała na swoje potrzeby mikroskop stomatologiczny oraz wysokiej jakości znieczulenia, które eliminują opisane wcześniej problemy.

Wybielanie zębów

Cenimy sobie komfort oraz wybór Pacjentów dlatego w Naszym gabinecie wybielanie przeprowadzamy na dwa sposoby: metodą nakładkową lub za pomocą specjalnej lampy.

Metoda nakładkowa jest mało inwazyjną i komfortową metodą wybielania choć dłuższą niż metoda wybielania zębów przy pomocy lampy. Minimalizuje ona ryzyko wystąpienia czasowej nadwrażliwości zębów.
Wybielanie nakładkowe zaczyna się w gabinecie dentystycznym. Najpierw wykonujemywyciski uzębienia, na podstawie których zostanie stworzona specjalna nakładka. Kiedy już ją otrzymamy, Pacjent zostaje zaproszony na kolejną wizytę, podczas której wspomniana nakładka zostanie mu przekazana, wraz ze specjalnym żelem wybielającym oraz wytycznymi co do postępowania.

Metoda gabinetowa jednowizytowa polega na pokryciu zębów specjalnym żelem, który wnika głęboko w zębinę. Jego wybielające właściwości są aktywowane światłem emitowanym przez wspomnianą lampę. Efekt pojawia się zaraz po zakończeniu zabiegu, a kolor zębów poprawia się nawet o kilka odcieni.

PrevDent CrWR to nowoczesny system do wybielania zębów i naprawy szkliwa, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym. Szczególnie rekomendowany dla osób, u których występuje nadwrażliwość zębów lub inne metody wybielania zębów okazywały się nieskuteczne lub bolesne.

Wybielanie zębów martwych
Po leczeniu endodontycznym (kanałowym) ząb z czasem nabrać szarego koloru i wyróżniać się podczas uśmiechu. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie zabiegu wybielania zębów martwych. Polega on na otwarciu komory zęba leczonego kanałowego oraz umieszczeniu w niej środka wybielającego. Zabieg wymaga przeważnie 2-5 wizyt, a kończy się zamknięciem powstałego ubytku za pomocą odpowiedniego uzupełnienia.

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe pozwala często uchronić ząb przed usunięciem. Przeprowadza się je w przypadku stanu zapalnego miazgi wywołanego przenikaniem bakterii próchnicy przez ubytki w szkliwie i zębinie zęba oraz po powikłanych urazach zębów. Dzięki nowoczesnym narzędziom endodontycznym cały proces odmienił swoje oblicze, nadając leczeniu kanałowemu nowego wymiaru.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurg stomatolog wykonuje szereg zabiegów wspomagających różne dziedziny stomatologii, np. endodoncję poprzez resekcję wierzchołka korzenia czy chirurgię przedprotetyczną. Zatem, poza ekstrakcją – usuwaniem zębów, zajmujemy się też dłutowaniem ósemek, a przy zaniku kostnym – regeneracją tanek. Warto wiedzieć, że chirurgia jest też elementem procesu implantologicznego. Podsumowując wspiera ona skuteczność leczenia i jest częścią wykonywaną w wielu innych zabiegach.
Nasz doświadczony chirurg zadba o to, aby wszystkie zabiegi były dla pacjentów bezbolesne i maksymalnie komfortowe. Jest to możliwe, dzięki nowoczesnym, skutecznym znieczuleniom i wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu.

Implantologia

Implanty zębów to najlepszy dostępny obecnie sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu. Przywracają pacjentom utraconą estetykę uśmiechu oraz, co najważniejsze, zdrowie. Mogą być stosowane zarówno w przypadku pojedynczych braków, jak i całkowitego bezzębia.
Implanty zębów to najlepsze rozwiązanie w przypadku utraty zęba, przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Hamują one zanik kości oraz zapobiegają niszczeniu pozostałych zębów. Co ważne, nie wymagają one szlifowania zębów w sąsiedztwie ubytku.

Protetyka

Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich uszkodzeniu.
Nieleczone braki w obrębie pojedynczego zęba lub braki kilku zębów to nie tylko defekt estetyczny – w wyniku nieuzupełnionego stanu uzębienia dochodzi do szeregu niekorzystnych zjawisk w obrębie całego układu zębów. Przesuwanie się zębów sąsiednich, wydłużanie się zęba przeciwstawnego, jak również zanik kości – to wszystko może powodować utratę kolejnych zębów oraz nieprawidłowości w stawach skroniowo-żuchwowych i uciążliwe bóle w okolicach skroni.

Protezy i implanty

Nasza oferta obejmuje zarówno pełne jak i częściowe protezy, jak również implanty zębowe. Dzięki temu możemy pomóc Ci przywrócić pełną funkcjonalność i estetykę Twojego uśmiechu.

Periodontologia

Periodontologia to dział stomatologii, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób i schorzeń jamy ustnej. Ładny uśmiech to nie tylko zdrowe zęby, a także zdrowe dziąsła. Objawy takie jak: odsłonięcie szyjek zębowych, nadwrażliwość na zmiany temperatury, wydłużanie się koron zębów, powstawanie szpar między zębami, przemieszczanie się zębów, rozchwianie czy nawet ich utrata, nieprzyjemny zapach z ust, krwawienie, obrzęk i zaczerwienienie dziąseł świadczą o chorobie dziąseł i innych tkanek otaczających zęby – paradontozie. We wszystkich powyższych problemach z pomocą przychodzi dziedzina stomatologii zwana periodontologią.

Metody płatności

Dla wygody naszych klientów przyjmujemy płatności zarówno kartą, blikiem jak i gotówką.

gabinet stomatologiczny